Baseny termalne na Podhalu

Baseny termalne na Podhalu

Baseny termalne to wspaniała okazja to aktywnego spędzenia czasu podczas pobytu na Podhalu. Dla starszych — masaże dyszami wodnymi i lecznicze właściwości wód termalnych, dla młodszych — liczne zjeżdżalnie i fontanny wodne. Dzięki różnorodności obiektów termalnych zarówno całe rodziny, jak i grupy znajomych bez problemu znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Lato już prawie za pasem, a Podhale oferuje nam liczne obiekty, dlatego najwyższa pora, by przyjrzeć się im z bliska.

Termy Szaflary

Termy Szaflary

Nie bez powodu, na pierwszy ogień idą Termy Szaflary. Są one pierwszym obiektem, który powstał na terenie Podhala. Na terenie term możemy skorzystać z dwóch częśći — wewnętrznej, z dwoma basenami i trzytorową zjeżdżalnią, oraz zewnętrznej z dwoma basenami i zjeżdżalnią rurową. Baseny wyposażone są w dysze przeznaczone do hydromasażu. Również dla miłośników saun znajdzie się coś ciekawego. Kompleks posiada strefę, w której znajdziemy takie sauny jak: suchą, fińską, łaźnię rzymską oraz saunę na podczerwień. Jeśli zgłodniejmy po całodniowym pływaniu, zawsze możemy skorzystać z dwóch restauracji wewnątrz obiektu.

Gorący Potok

Dolina KościeliskaGorący Potok

Pozostajemy w Szaflarach, ponieważ kolejny świetny obiekt, który się tam znajduje to Gorący Potok. Znajdujący się w niewielkiej odległości od Term Szaflary „potok”, to jeden z nowszych obiektów na Podhalu. Jest on ulokowany w pełni na zewnątrz, co nadaje mu sporo uroku. Na terenie obiektu znajduje się kilka basenów z wodą termalną, baseny siarkowe, borowikowe oraz jacuzzi. Oprócz basenów dostępna jest strefa saun z dwiema saunami suchymi i dwiema parowymi. Dla chętnych natomiast dostępny jest park linowy rozciągający się nad basenami i dwie zjeżdżalnie.

Terma Bania

Terma Bania

Przenieśmy się teraz bliżej Tatr. Terma Bania to kompleks basenów znajdujący się w Białce Tatrzańskiej, tuż pod stokami Kotelnicy. Podzielona jest na kilka stref, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Obiekt ten specjalnie polecany jest dla rodzin z dziećmi, ponieważ wyposażony jest w największą ilość atrakcji rozrywkowych m.in. basen z falą, dzika rzeka, oraz trzy zjeżdżalnie rurowe. Dla starszych natomiast idealna będzie „Strefa Cicha”, gdzie można zaznać chwili relaksu. Standardowo, Terma Bania, tak jak inne obiekty posiada własne saunarium. Zaraz obok obiektu znajduje się również spory plac zabaw.

Termy Bukovina

Termy Bukovina

Termy Bukovina, to znajdujący się w Bukowinie Tatrzańskiej kompleks basenów, gdzie znajdziemy aż 12 różnego rodzaju basenów z wodą termalną. Kilka poziomów basenów oraz piękna lokalizacja, zachęcają do spędzenia tam czasu. W kompleksie znajdziemy saunarium z ośmioma saunami, a na najmłodszych czekają aż trzy zjeżdżalnie.

Termy Chochołowskie

Termy Chochołowskie

Ostatnie, ale nie najgorsze — Termy Chochołowskie to najnowszy i największy tego typu obiekt na Podhalu. Na terenie kompleksu znajdziemy aż 30 basenów i beczek wypełnionych wodą termalną o leczniczych właściwościach. Podobnie jak w poprzednich, Termy Chochołowskie posiadają dwie strefy, wewnętrzną i zewnętrzną. Wewnątrz obiektu znajdziemy sporą ilość beczek z hydromasażem oraz basen pływacki. Zewnątrz natomiast znajdują się liczne atrakcje, jak np. Zjeżdżalnie, czy wodny plac zabaw.