Przegląd Zimowych Wydarzeń

Przegląd Zimowych Wydarzeń

Zima w Zakopanym kojarzy się głównie z skokami narciarskimi, świetnie przygotowanymi stokami dla miłośników nart i snowboardów oraz… przepełnionymi Krupówkami. Takie własnie obrazy przychodzą nam na myśl. Ale nic bardziej mylnego! Miesiące zimowe w stolicy Tatr są przepełnione różnymi ciekawymi wydarzeniami, turniejami oraz miejscami do zobaczenia

Zimowe Zakopane

Nie da się jednak ukryć, że to sporty zimowe oraz zawody z nimi związane są najczęstszymi wydarzeniami mającymi miejsce w Zakopanem. W styczniu tymi najważniejszymi były bez wątpienia Zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. Tatrzański Związek Narciarski organizuje to wydarzenie regularnie od drugiej połowy lat 90. Jest to prawdziwy raj dla wiernych fanów skoków, zarówno tych kibicujących na trybunach jak i przed telewizorami. Nie tylko zawodowcy mają szansę pokazać swoje umiejętności w zimowym Zakopanem. Również ci, którzy sport uprawiają dla przyjemności mogli wziąć udział w wielu konkursach organizowanych przez miasto. Jedną z takich okazji była 7. edycja Pucharu Zakopanego w Narciarstwe Alpejskim. Zawody te odbyły się w czterech terminach – 11.01, 25.01, 8.02 oraz 22.02, w różnych lokalizacjach. Biorą w nich udział zawodnicy z całej Polski i jak sami twierdzą – jest to najlepiej zorganizowany zimowy konkurs dla amatorów.

Puchar Zakopanego
FACEBOOK

PucharZakopanego


Kolejnym wydarzeniem, podczas którego uczestnicy mogli zaprezentować swoje sportowe możliwości i poczuć smak konkurencji był Ogólnopolski Bieg Gąsieniców. W tym roku został on zorganizowany po raz 36. 16 lutego uczestnicy rywalizowali na dystansie 5 i 10 kilometrów.


Ogólnopolski Bieg Gąsieniców

BiegGasienicow

Coś dla Młodszych

Również młodsi zapaleńcy sportów zimowych mieli w tym roku swoje miejsce do popisów. XI edycja Pucharu Misia Strumusia oraz, nieco poważniejsze zawody dla dzieci w narciarstwie alpejskim - Puchar Zakopanego, były doskonałą okazją do sprawdzenia przez najmłodszych swoich umiejętności narciarskich i snowboardowych.


FACEBOOK
Puchar Misia Stramusia

Puchar Misia Stramusia

Ale zima w Zakopanym to nie tylko sport. W weekend 18 – 19 stycznia odbył się Światowy Dzień Śniegu. Wydarzenie to jest częścią międzynarodowej kampanii FIS zatytułowanej “Bring Children to the Snow” (zabierz dzieci na śnieg). Pierwsza edycja World Snow Day miała miejsce w dniu 22 stycznia 2012 r. Głównym celem Światowego Dnia Śniegu jest zachęcenie dzieci, młodzieży oraz całych rodzin do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W Zakopanem imprezie towarzyszyły liczne konkursy, zabawy, pokazy oraz sesje edukacyjne.


WorldSnowDayZakopane

Dzien Sniegu

W zimowej stolicy Tatr są również miejsca, o których nie można nie wspomnieć, a co dopiero ich odwiedzić. Mowa tutaj o Śnieżnym Labiryncie oraz Krainie Świateł. Śnieżny Labirynt z roku na rok ma coraz więcej fanów. Pierwszy raz powstał w sezonie zimowycm 2015/2016. Jest to największa tego typu budowla wziesiona w Polsce i na całym świecie. Z pewnością warto go odwiedzić! (http://www.snowlandia.pl/sniezny-labirynt/). Kraina Świateł jest bez wątpienia atrakcją, która zapiera dech w piersiach. O ile inne fascynujące rzeczy są widoczne w dzień, to miejsce napawa radością dopiero po zmroku. Zlokalizowana na Gubałówce pięknie prezentuje się wieczorową porą. W tym roku dodatkowo, można było spędzić tam niezapomniane walentynki.


Kraina Światła Gubałówka