Atrakcje w okolicy zimą

Poddaj się białemu szaleństwu — najlepsze stoki narciarskie w Zakopanem

Są tutaj jacyś fani zimowego szaleństwa? Zakopane słynie z wielu wspaniałych stoków narciarskich, na których można poczuć się jak w Austrii lub Francji. Kwitnąca turystyka w tym rejonie spowodowała unowocześnienie istniejących oraz wybudowanie nowych miejsc, gdzie można poszusować na najwyższym poziomie. Jest jednak jedno pytanie — gdzie się wybrać?

Wyciąg Harenda

Znajdujący się na południowych zboczach Rafaczańskiej Grapy wyciąg narciarski, przyciąga swoim malowniczym położeniem oraz znakomitą organizacją. Maksymalna wysokość, na którą wjeżdżają odwiedzający to 980 m n.p.m. Znajdziemy tutaj: jedną kolejkę krzesełkową, zdolną pomieścić 4 osoby jednocześnie podczas przejazdu. Stok o znakomitych właściwościach, posiada 600 metrów długości i dochodzi do szczytu Rafaczówki, przez co odkrywa niesamowitą panoramę gór. Goście tego stoku mają również do dyspozycji 3 wyciągi talerzowe o zróżnicowanej długości, która wynosi od 80 do 470 m. W niedalekim sąsiedztwie znajdziemy tutaj snowpark dla amatorów adrenaliny oraz karczmę, trasę biegową dla narciarzy, wypożyczalnie, szkółki, lodowisko i wiele, wiele innych. Oczywiście na szczycie Grapy znajduje się placówka TOPR oraz toaleta.

Zobacz stronę koziniec-ski.pl

Stacja Narciarska Kozieniec Foto: koziniec-ski.pl

Stacja narciarska Małe Ciche

W znajdującej się nieopodal Zakopanego wiosce — Małe Ciche, odkryjemy strok, który wyjątkowo nastraja zwiedzających. Jak jego nazwa wskazuje, odnajdą tutaj spokój i ciszę, małego, lecz uroczego kurortu otoczonego przez przepiękne widoki. Jest to miejsce z dala od zgiełku i hałasu, przez co doskonale nada się dla osób zaczynających przygodę z nartami lub snowboardem. Dość łagodne stoki, które wchodzą w skład tego wyciągu, nie wymagają ponadprzeciętnych możliwości i wybaczą brak techniki. Okolica jest malownicza, idealna, aby naładować baterię lub przygotować do bardziej skomplikowanych tras narciarskich. Jest tutaj wyciąg krzesełkowy oraz trzy orczykowe, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i wiele knajp.

Zobacz stronę koziniec-ski.pl

Stacja Narciarska Kozieniec Foto: koziniec-ski.pl

Polana Gubałówka

Bardzo przyjemna trasa, otoczona klasycznym widokiem na Zakopane i Tatry. Naśnieżana jest regularnie, przez co mamy pewność, iż jest to dobry wybór dla narciarzy początkujących oraz średniozaawansowanych. Jest tutaj dobrze przygotowany wyciąg oraz dwie trasy o długości 300 metrów. Został również utworzony snowpark — Goobaya, predyktowany dla snowboardzistów i narciarzy wyczynowych. Na szczyt Gubałówki poprowadzi nas uznana kolejka linowo-terenowa. Jest to obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Tatr.

Zobacz stronę koziniec-ski.pl

Stacja Narciarska Kozieniec Foto: koziniec-ski.pl